Specyficzne właściwości karm Christopherus

  1. Nowotwory są u psów najczęstszą przyczyną śmierci. Badania naukowe wykazały, że można uniknąć istotnych czynników ryzyka zachorowania na tą chorobę poprzez właściwe odżywianie. Nadmierna ilość substancji odżywczych podawana szczeniakom i młodym psom oraz wynikająca stąd nadwaga stanowią poważny faktor ryzyka zapadalności na raka. Sprzyjają też jego rozwojowi u psów w późniejszych latach życia. Z tego też powodu Christopherus zawiera tylko i dokładnie te składniki, które odpowiadają potrzebom żywieniowym zwierzęcia (szczególnie w karmach dla szczeniaków). Tym samym możemy zapobiec niepożądanej nadwadze. Dodatkowo Christopherus zawiera ważne kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Jest naukowo udowodnione, że w znaczący sposób redukują one ryzyko chorób nowotworowych dla psów.
  2. Nadmierne zaopatrzenie psa w fosfor prowadzi do odkładania się wapnia w nerkach i tym samym do chorób nerek. Zbyt duża ilość białka zwiększa wytwarzanie amoniaku i mocznika. W przypadku osłabionych nerek może to prowadzić do poważnych chorób nerek, czego koniecznie należy unikać. Z tego powodu w karmach Christopherus zawartość fosforu i białka jest celowo niska lub umiarkowana i odpowiada rzeczywistemu zapotrzebowaniu organizmu psa.
  3. Dzięki niskiej zawartości sodu w karmach Christopherus zapobiegamy podwyższonemu ciśnieniu krwi, redukując tym samym ryzyko wystąpienia chorób serca.
  4. Optymalne trawienie jest jednym z najważniejszych czynników zdrowego odżywiania. Dzięki zastosowaniu fruktooligosacharydów, w przewodzie jelitowym wspierany jest rozwój sprzyjających laktobacyli oraz bifidobakterii. Te bakterie maja korzystny wpływ na florę jelitową i dobre trawienie. Równocześnie chronią one przed patogenami (szkodliwymi bakteriami) w kanale jelitowym.
  5. Silny system immunologiczny (m.in. ochrona przed infekcjami) stanowi o dobrym zdrowiu psa. Próby wykazały, że psy, które przyjmowały z pożywieniem betaglukany (specjalny rodzaj drożdży), posiadały zdecydowanie bardziej aktywny układ odpornościowy. Również obrona organizmu przed patogenami (powodującymi choroby bakteriami) oraz wirusami, była dzięki przyjmowaniu betaglukanów znacząco skuteczniejsza. Z tego powodu wszystkie produkty Christopherusa zawierają najwyższej jakości betaglukany.
  6. Szczególnie u dużych ras nadmierna zawartość wapnia w diecie prowadzi do nadmiernego rozrostu kości i może spowodować ciężkie deformacje. Szczeniaki dużych ras nie potrafią kompensować wapnia zawartego w karmach i absorbują go zbyt dużo. Zawartość wapnia w karmach Christopherus została tak dobrana, by zapewnić u wszystkich ras jego optymalną podaż, a u dużych ras zapobiec jego przedawkowaniu.

Ostatnie aktualności

17 07-2013

Zboża są obok białka zwierzęcego głównym składnikiem większości karm dla psów. Wiele rodzajów zbóż (np. Pszenica, żyto, orkisz i jęczmień) zawiera gluten, który jest odpowiedzialny za wywoływanie wielu alergii i niestrawności pokarmowych.

20 03-2013

Impreza odbyła się w dniach 15-17 marca. W miłej atmosferze i otoczeniu pieknych psów spotkaliśmy wielu znajomych hodowców i wystawców i poznaliśmy nowych! Wszystkich serdecznie pozdrawiamy!

 

odwiedź nasz sklep online

Nasza oferta obejmuje produkty marek:

Naszą pasją jest zdrowie Twojego zwierzęcia!
Dzięki najlepszym karmom dla zwierząt renomowanych firm.

Design & Coding by ilovemonday.com